niedziela, 29 listopada 2020

WF przy muzyce orkiestry Andre Rieu

Zdalny WF odpada.  Ale nawet największe lenie potrzebują choć trochę ruchu między lekcjami. Ci, którzy gardzą pompkami i nudnymi mechanicznymi ruchami kształtującymi konkretne mięśnie powinni zainteresować się muzyką wykonywaną przez zespół Andre Rieu. 

Ten holenderski artysta prezentuje publiczności szczególnie muzykę klasyczną, a walce Johanna Straussa uważa za muzykę rozrywkową jego czasów. Dlatego też nie stroni od współczesnej muzyki rozrywkowej w najlepszym gatunku, współpracując z wykonawcami z całego świata. Mówi w siedmiu językach. To pewnie dlatego, że przy ich nauce zażywał ruchu. Jak wiadomo praca mięśni sprzyja pracy mózgu. A zatem proszę ubrać skarpetki ze stoperami (lub wystąpić boso) i luźny strój. Zapraszam do tańca i pięknej muzy. Najlepsi będą zapewne w stanie przetańczyć z zaangażowaniem wszystkie utwory z playlisty, ale to lepiej realizować, gdy już Teams nie stoi Wam na przeszkodzie. W przerwie między jedną lekcją, a drugą wystarczy jeden utwór. 

Miłej lekcji WF!

Mambo No. 5

Glen Miller Medley

Macarena

Ai se eu te Pego!

Brazil Medley

If I Had A Hammer 

Nawet najwięksi sztywniacy poddadzą się rytmom tej muzyki. Wystarczy spojrzeć na ludzi, którzy tańczą na ekranie. Uśmiechnięci, zrelaksowani, z błyskiem w oku i to niezależnie od wieku. A o to przecież chodzi, żeby nie poddawać się ponurym nastrojom. Badania naukowe dowiodły, że optymiści żyją dłużej. Nie zapominajcie też o właściwym nawodnieniu organizmu w czasie tańca. Można sobie zmontować własny płyn izotoniczny uzupełniający sole mineralne, które nasz organizm traci z potem. Do szklanki letniej przegotowanej wody dodajemy szczyptę soli, troszkę soku z cytryny i odrobinę miodu. I dalej do tańca!

A jeśli nie macie wystarczającej dawki energii na Andre Rieu możecie zawsze poćwiczyć z Anetą. Są to spokojne, powolne ćwiczenia, przy których można sobie nawet powtarzać słówka angielskie.


Rzućcie okiem na inne filmiki gimnastyczne tej energetycznej osoby. Miałam okazję przetestować na sobie nawet ćwiczenia dla seniorów 60+. Są ożywcze, uspokajające i oczyszczające umysł. Można je wykonywać nawet przed snem.

 

 Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza