O mnieJestem nauczycielem przyrody we wrocławskiej Polsko-Niemieckiej Szkole Podstawowej. Teraz jednak nie pracuję zawodowo - zajmuję się wychowywaniem Nowych Członków Rodziny. Troszkę brakuje mi mojej pracy, a przede wszystkim pilnych i ciekawych świata Uczniów, którzy często upominali się o dodatkowe zadania z przyrody.

Zamieszczam tu zatem opisy ciekawych eksperymentów i obserwacji oraz zadania własnego pomysłu. Nauczyciele mogą je wykorzystać w czasie lekcji lub zajęć koła przyrodniczego, zaś uczniowie do samodzielnego przygotowania i zaprezentowania doświadczeń w czasie zajęć szkolnych. Zachęcam też do samodzielnego odkrywania natury, niezależnie od lekcji, które muszą być przecież realizowane zgodnie z programem i w określonym tempie.

Wszystkie opisane tu doświadczenia wykonuję w domu, często z pomocą mojej Córki Hani i Syna Jurka. Nie są do nich potrzebne żadne szczególnie kosztowne czy skomplikowane urządzenia. Zachęcam też Szanownych Czytelników, aby zajrzeli do Frajdy Przyrodnika, gdzie można znaleźć zabawy przyrodnicze dla młodszych dzieciaków. Wierzę, że mogą być one równie ciekawe dla starszych...

Zapraszam do pytań, komentowania, dyskusji...

Udzieliłam nawet wywiadu:) Zajrzyjcie do Kreatywnego Oka